وب مانی چیست

یکی از سرویس‌های پرداخت آنلاین معتبر، سرویس پرداخت وب مانی یا Webmoney می‌باشد که با استفاده از آن می‌توانید به صورت اینترنتی اقدام به خرید و فروش نمایید. وب مانی دارای کیف پول‌های مخصوصی است که بر اساس نوع معامله ارزی، دسته بندی می‌شود. در سیستم پرداخت وب مانی، هنگام خرید اینترنتی از کشوری دیگر بدون نیاز به داشتن حساب و کارت اعتباری کشور هدف و در صورت پشتیبانی فروشگاه مورد نظر، می‌توانید کالای موردنظر را خریداری نمایید. تراکنش‌های وب مانی بسیار امن، غیر قابل شناسایی و غیر قابل بازگشت هستند. امروزه بیش از ۶ میلیون نفر به طور مرتب از خدمات وب مانی در سراسر جهان استفاده می‌کنند.

وب مانی یک پردازنده تراکنشات دیجیتالی است که از سال ۱۹۹۸ در کشور روسیه و شهر مسکو پایه گذاری گردید. سیستم وب مانی بسیار ساده است و نیاز به تخصص یا دانش خاصی ندارد. از آنجایی که وب مانی یک سیستم پرداخت دیجیتال متعلق به کشور روسیه است و قوانین تحریم‌های امریکا را اجرا نمی‌کند، کاربران ایرانی به راحتی می‌توانند از آن استفاده نمایند.

کیف پول وب مانی

حساب‌های وب‌ مانی دارای ۱۰ کیف پول متفاوت بوده و هرکدام از کیف‌ پول‌ها نشانگر یک واحد ارزی هستند. با کمک کیف پول می‌توانید عملیات و تراکنش‌های مالی خود را برای هر ارز یا ابزار مالی دیگر به راحتی انجام دهید. این کیف پول‌ها شامل WMZ ،WME ، WMR،WMU ،WMB ،WMS ،WMY ،WMV ،WMX WMG هستند. اگر ارز مورد استفاده در حساب شما دلار آمریکا باشد کیف پول WMZ، یورو باشد کیف پول WME، روبل بلاروس باشد کیف پول WMB و برای سهم طلا کیف پول WMG است. برای استفاده از وب مانی باید ابتدا حساب مینی افتتاح کرده، سپس به شما یک شناسه وب مانی داده می‌شود که با ایجاد کیف پول، در حساب خود می‌توانید از این شناسه برای ارسال و دریافت پول استفاده نمایید. با افتتاح حساب می‌توانید نرم افزار وب مانی را دانلود و حساب خود را به کلاسیک (برای ویندوز) یا لایت (برای غیر ویندوز) تبدیل کنید. تفاوت حساب کلاسیک و مینی در میزان امنیت آنها است و حساب کلاسیک در مقایسه با مینی دارای قابلیت‌های امنیتی بیشتری بوده و همچنین به یادگیری و آموزش بیشتری نیاز دارد.

کار با وب مانی

ابتدا وارد سایت وب مانی (wmtransfer.com) شده و از بخش Sign up یک حساب کاربری ایجاد کنید. در صفحه بعد بر Next کلیک کرده و سپس بر آیکونی که نشان می‌دهید امریکایی نیستید کلیک کنید. در صفحات بعد از شما اطلاعات شخصی پرسیده می‌شود آنها را پر کرده و برای شماره تلفن، شماره‌ای که قبلا برای حساب وب مانی از آن استفاده نشده را وارد کنید. پس از تایید اطلاعات وارد محیط وب مانی می شوید و اکنون باید کیف پول خود را بسازید. در تب Purse از بخش Currency نوع کیف پول خود را مشخص کنید، سپس بر آیکون پذیرش قوانین سایت وب مانی کلیک کرده و با فشردن Create کیف پول شما ساخته شده و یک آدرس کیف پول یا WMID به شما ارائه می‌گردد که می‌توانید آن را برای انجام تراکنش در اختیار دیگران قرار دهید. برای استفاده از این حساب باید کیف پول خود را شارژ کرده و برای این منظور می‌توانید از مستر کارت مسافرتی ، صرافی‌های آنلاین و سرویس‌های مختلف خدمات خریدن اینترنتی وب مانی استفاده کنید.

وب مانی

در وب مانی سیستم رده بندی تعیین هویت وجود دارد و به این منظور کاربران در سامانه پول الکترونیکی از گواهینامه یا پاسپورت الکترونیکی برخوردار خواهند شد. این پاسپورت بر اساس اطلاعاتی که فرد زمان باز کردن حساب وارد می کند برای او صادر می شود و در آن اعتبار حساب و سابقه حساب کاربری فرد قابل مشاهده است.

اگر شخص مشخصات خودش را وارد نکند به او پاسپورت ناشناس Alias و اگر مشخصات را وارد کند به او پاسپورت Formal تعلق می‌گیرد. محدودیت پرداخت و تراکنش درAlias  روزانه ۱۰۰ دلار و ماهانه ۵۰۰ دلار و با حساب Formal  وب مانی، روزانه در حدود ۳۰۰۰ دلار و ماهانه تا سقف ۱۵۰۰۰ دلار است. برای افتتاح حساب Initial باید ابتدا حساب Formal  داشته باشید و فعالسازی آن در حدود ۲۵ دلار هزینه داشته و توسط نمایندگان رسمی وب مانی فعال می‌شود؛ سقف تراکنش روزانه در این نوع حساب در حدود ۱۲ هزار دلار و ماهانه ۶۰ هزار دلار می باشد. حساب Personal کامل ترین نوع حساب وب مانی است که  هزینه صدور آن ۷۵ دلار بوده و توسط نمایندگان رسمی وب مانی صادر می‌شود. در این حساب هیچ محدودیتی در پرداخت‌های رزوانه و ماهانه وجود ندارد.

 در سیستم وب‌ مانی، حواله‌ها با هزینه ۰/۸ درصد انجام می‌شود وهزینه آن بر عهده فرستنده است؛ برای مثال اگر شما بخواهید ۱۰۰۰ دلار وب ‌مانی برای شخصی واریز کنید، بانک الکترونیکی وب ‌مانی ۸ دلار وب‌ مانی به عنوان کارمزد درنظر می‌گیرد و بنابراین شما باید حدود ۱۰۰۸ دلار وب‌ مانی به حساب گیرنده واریز نماید که ۸ دلار آن توسط سیستم الکترونیکی وب مانی برداشت می‌شود.

امنیت وب مانی

وب مانی نیز همانند بیت کوین توسط یک فرد یا یک سازمان اداره نمی‌شود و پردازندگان مختلفی برای هر نوع کیف پول وجود دارد. هر کدام از این پردازندگان خود یک شرکت هستند که به آن ها Guarantor می ‌گویند. اما وب مانی سطوح مختلف امنیتی جهت محافظت از کیف پول شما ارائه می‌دهد که اولین آنها، ارسال پیامک است. تا زمانی که شماره تلفن همراه خود که آن را در پنل کاربری وب مانی ثبت کرده‌اید را در اختیار دارید، حساب شما ایمن است. همچنین در صورتی که در دسترسی به حساب کاربری خود با مشکلی روبرو شدید، می‌توانید با پاسخ دادن به سوالات امنیتی دسترسی به حساب خود را پس بگیرید یا به اولین ایمیلی که وب مانی بعد از پایان مراحل افتتاح حساب برای‌تان ارسال کرده است مراجعه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید