منابع آزمون تافل

آزمون تافل

تافل آزمونی برای سنجش توانایی و سطح زبان افرادی است تمایل دارند در محیط‌های آکادمیک، کار یا تحصیل کنند. بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مختلف در دنیا مدرک تافل را معتبر می‌دانند. تافل به روش‌های مختلفی برگزار می‌شود اما در حال حاضر تنها فرمت تافل IBT در ایران برگزار می‌شود. هیچ محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در آزمون تافل وجود ندارد و شما می‌توانید هر چند بار که بخواهید هر ۱۲ روز یک بار در این آزمون شرکت کنید.

آزمون تافل در ایران به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و برخلاف آزمون آیلتس همه مهارت‌ها در یک روز ارزیابی می‌شوند. زمان آزمون در حدود سه و نیم ساعت است اما بعد از تمام شدن بخش Listening یا شنیداری یک استراحت ۱۰ دقیقه‌ای خواهید داشت. برای ثبت نام در آزمون، در بخش TOEFL وب سایت ETS ثبت نام کرده و با ورود به حساب کاربری خود یکی از تاریخ‌های موجود در شهر موردنظرتان را انتخاب و با پرداخت هزینه، در آزمون تافل ثبت نام کنید.

شما می‌توانید هزینه آزمون تافل خود را با استفاده ازمسترکارت مجازی بپردازید. با استفاده از مستر کارت مجازی شما می‌توانید علاوه بر ثبت نام در آزمون، پرداخت‌های اینترنتی ارزی از جمله هرگونه خرید آنلاین از سایت های خارجی را انجام دهید.

بهترین کتاب‌ها برای تقویت مهارت‌های چهارگانه

کتاب Cambridge Preparation for the TOEFL Test علیرغم قدیمی بودن کتاب فوق العادهای است. این کتاب علاوه بر اینکه منبع خوبی برای تقویت تمامی مهارت‌های زبان انگلیسی است دارای ۷ آزمون کامل به همراه CD می‌باشد. برای تهیه این نسخه حتما سعی کنید ویرایش چهارم و جدیدتر را تهیه کنید. نرم افزاری همراه با این کتاب، حتی از نرم افزارهای همراه کتاب‌های خود موسسه ETS هم به نرم افزار واقعی آزمون تافل شبیه‌تر است.

 یکی از بهترین منابع آزمون تافل کتاب The Official Guide to the TOEFL Test می‌باشد. این کتاب دارای آزمون‌های آزمایشی در انتهای هر بخش است علاوه بر آن دارای CD محتوی ۳ تست کامل آزمایشی به همراه پاسخ‌ها در انتهای کتاب است. این منبع دارای  10 فصل است. در فصل اول توضیحاتی در خصوص آزمون تافل ارائه شده و فصل‌های ۲ تا ۵ به مهارت‌های Reading, Listening, Speaking, Writing پرداخته شده است. همچنین در فصل‌های ۶ تا ۹ چهار تمرین آزمایشی از آزمون تافل وجود دارد و در فصل دهم نیز handbook برای مطالب ضروری ارائه شده است.

 دومین منبع  کتاب Official TOEFL IBT Tests است. این کتاب دارای نمونه سوالات آزمون تافل بوده اما CD آن تنها دارای فایل‌های صوتی است بنابراین با این کتاب فرصت پاسخگویی به سوالات آزمون را به صورت کامپیوتری نخواهید داشت. ویرایش اول این کتاب مربوط به سال ۲۰۱۲ و ویرایش دوم آن در سال ۲۰۱۵ انجام شده که در زمان تهیه کتاب باید به این نکته توجه کنید. این منبع شامل صدها سوال آزمون تافل اینترنتی است که زبان‌آموز را با نحوه طراحی سوالات آشنا می‌سازد. در این کتاب هر تست به گونه ای طراحی گردیده که باعث تقويت مهارت‌هاي چهارگانه و افزايش اعتماد به نفس زبان‌آموز می‌شود.

کتاب Test Preparation Kit یکی از منابع اصلی آزمون تافل می‌باشد که توسط ETS ارائه شده و تمرین‌ها و نکات مطرح شده در آن کاملاً شما را با سطح آزمون آشنا می‌کند. این منبع دارای ۶ آزمون است که بر اساس آزمون‌های تافل بین‌المللی بوده و با حرف A تا F نام گذاری شده‌اند. تمامی سوالات موجود داخل کتاب به همراه پاسخ می باشند. این کتاب شامل ۲۴۸ دقیقه فایل صوتی به همراه موارد درک مطلب است که داخل لوح فشرده موجود است.  

تافل

بهترین کتاب برای تمرین واژگان و گرامر

کتاب Vocabulary and Grammar for the TOEFL Test برای تمرین گرامر و لغت بسیار عالی و حرفه‌ای است. این کتاب علاوه بر آموزش گرامر و لغت شامل تمرین‌هایی است که با توجه به خصوصیات سوالات آزمون تافل تدوین شده‌اند. در این کتاب با ارائه‌ي نکات و استراتژي‌هاي کاربردي در تمرين‌ها به داوطلبان کمک مي‌شود تا جواب‌هاي صحيح را شناسايي و لغات و گرامر را سریع‌تر یاد بگیرند.

در کتابVocabulary for TOEFL iBT  لغات و واژگان ضروری و پرکاربرد آزمون زبان تافل گردآوری و تدوین شده است. این کتاب شامل حدود ۶۵۰ واژه  مهم و ضروری تافل و ۶ بخش آموزشی بوده که هر بخش به نوع خاصی از لغات پرداخته شده است. به طور مثال بخش اول  به واژگان نوشتاری، بخش دوم به لغات دارای پسوند و پیشوند، بخش سوم به معرفی ریشه لغات و چگونگی تشخیص  آنها، بخش چهارم معرفی واژگانی که دارای تلفظ یکسان اما معنی متفاوت هستند، بخش پنجم به عبارات و اصطلاحات رایج در میان انگلیسی زبانان و بخش آخر به فهرست  لغات، Prefixes, Suffixes و ریشه لغات انگلیسی همراه با معنی و مثال اختصاص یافته است. همچنین هر بخش همراه با ارائه تمرین و تست برای ارزیابی زبان‌آموزان می‌باشد.

کتاب Essential Words For The TOEFL دارای لغاتی بسیار کاربردی است. در ابتدای کتاب انواع آزمون تافل توضیح داده شده و با یکدیگر به صورت جامع مقایسه شده‌اند به نحوی که هیچ سوالی در ذهن داوطلب در خصوص آزمون باقی نمی‌ماند. همچنین نکاتی کاربردی در مورد نحوه افزایش دایره لغات زبان‌آموز نیز در این کتاب ارائه شده است. این کتاب شامل ۳۰ بخش بوده که هر کدام شامل ۱۶ یا ۱۷ لغت می‌باشد. در هر بخش ابتدا فهرست کلمات آن بخش ارائه شده و در ادامه تعاریف، مثال‌ها، مترادف‌ها و مشتقات دیگر آن کلمات نوشته شده‌اند. همچنین در پایان تمریناتی برای بالا بردن سطح زبان‌آموزان فراهم شده است.

کتاب TOEFL Grammar Flash شامل ۱۶ بخش است که به توضیح مباحث گرامر زبان انگلیسی می‌پردازد و دارای نکات گرامری بسیار مفیدی برای یادگیری دستور زبان انگلیسی است. همچنین این کتاب دارای نمونه آزمون برای تعیین سطح و بالا بردن قدرت درک و تسلط بر زبان انگلیسی است. در پایان کتاب ۵ تمرین تستی برای تست کردن زبان‌آموزان ارائه شده است.

برای ثبت نام در آزمون تافل، در صورتی که مایل به خرید کارت نیستید، می توانید به صفحه خدمات پرداخت مانیاکارت مراجعه فرمایید تا پرداخت هزینه آزمون تافل توسط متخصصین مانیاکارت انجام شود.

دیدگاه خود را بنویسید