نکاتی برای حفظ امنیت مستر کارت

استفاده از کارت های اعتباری، بسیار راحت تر و بی خطرتر از استفاده از پول نقد است. به همین دلیل این روزها کارت های اعتباری، طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. همانطور که برای پرداخت های ریالی در داخل کشور از کارت های شتاب استفاده می کنیم، برای پرداخت های ارزی در خریدهای آنلاین از خارج از کشور و یا استفاده از دستگاه های POS و یا ATM در خارج از کشور نیز می توان از مسترکارت استفاده کرد. برای آشنایی بیشتر با مستر کارت و انواع آن می توانید مقاله «مسترکارت چیست؟» را مطالعه فرمایید.

انتخاب کارت اعتباری ارزی امن

یکی از دغدغه های افراد هنگام تهیه یک کارت اعتباری بین المللی، امنیت کارت هاست. از آنجایی که این روزها کشور عزیزمان مورد تحریم های بیشماری قرار گرفته است، افرادی که احتیاج به تهیه کارت اعتباری ارزی دارند نیز بیشتر دچار نگرانی از امنیت این کارت ها هستند.

راهکار پیشنهادی مانیاکارت برای داشتن یک کارت اعتباری ارزی امن، تهیه مسترکارت پیش پرداخت است. همانطور که در مقاله «کارت پیش پرداخت چیست؟» توضیح داده شده است، این نوع از مسترکارت ها دارای حساب بانکی نیستند که ریسکی بابت تحریم و بسته شدن حساب های بانکی داشته باشند. مسترکارت های پیش پرداخت، تقریبا شبیه به کارت های هدیه بانکی است. به طوری که بدون آنکه حساب بانکی برای کارت ایجاد شود، کارت مورد نظر به میزان دلخواه شارژ می شود و شما می توانید از کارت به جای پول نقد در پرداخت های خود استفاده کنید. به همین دلیل امنیت این نوع کارت ها نسبت به سایر کارت های بین المللی بیشتر است.

امنیت مستر کارت

حفظ امنیت مستر کارت پس از خرید

مسدودسازی مستر کارت

مسترکارت های پیش پرداخت مانیاکارت، دارای یک پنل مدیریت جهت بررسی تراکنش های انجام گرفته توسط کارت، میزان شارژ موجود در کارت، بررسی شماره توکن و یا رمز کارت و سایر عملیات نظیر کارت به کارت کردن می باشد. در این پنل یک آپشن جهت مسدود سازی کارت نیز وجود دارد. آپشن Auto Freeze و یا مسدود سازی خودکار، جهت حفظ امنیت مستر کارت شما تعبیه شده است. بدین صورت که در صورت روشن بودن این آپشن، کارت شما هر ۲۴ ساعت یک بار بررسی شده و اگر موجودی آن بالاتر از ۲۵۰ دلار باشد، به صورت خودکار مسدود می گردد. پیش از استفاده مجدد از کارت دوباره به پنل خود رفته و گزینه Unfreeze را انتخاب می کنید تا کارت شما دوباره فعال گردد. بدین صورت اگر کارت شما به سرقت برود، کسی نمی تواند بدون دسترسی به پنل کارت از موجودی آن استفاده کند.

محافظت از شماره کارت

پرداخت های آنلاینی که با مستر کارت انجام می گیرند، تنها نیازمند وارد کردن شماره کارت، CVV2 و تاریخ انقضا می باشند. باید بدانید که مسترکارت ها مانند کارت های شتاب، دارای رمز دوم نیستند و تنها وارد کردن اطلاعات روی کارت برای انجام یک پرداخت آنلاین کافی است. به همین دلیل، سعی کنید از شماره کارت خود و اطلاعات خصوصی آن محافظت کرده و آن را در دسترس افراد دیگر قرار ندهید. توجه داشته باشید که برای انجام عملیات پشتیبانی توسط شرکتی که مسترکارت خود را از آنجا تهیه کرده اید نیز، تنها اعلام شماره توکن که یک عدد ۹ رقمی است، کافی می باشد. برای دسترسی به شماره توکن می توانید وارد پنل کارت خود شده و عدد ۹ رقمی روبروی کارت خود را مشاهده فرمایید.

از بین بردن کارت بعد از تاریخ انقضا

مسترکارت های پیش پرداخت دارای تاریخ انقضا هستند. پس از گذشت این تاریخ، کارت شما دیگر قابل استفاده نیست. اگر موجودی کارت شما به اتمام نرسیده است، نگران نباشید. شما می توانید یک مسترکارت جدید خریداری کرده و موجودی باقی مانده در کارت خود را، به کارت جدید انتقال دهید. پس از انتقال ارز به کارت جدید و گذشتن تاریخ انقضا، کارت، آن را کاملا بشکنید و از بین ببرید، سپس دور بیندازید. این کار باعث جلوگیری از سواستفاده های احتمالی اطلاعات موجود در کارت شما می شود. به طور کلی این کار را برای تمامی کارت های اعتباری انجام دهید.

دیدگاه خود را بنویسید