خرید از آمازون

فروشگاه اینترنتی آمازون یکی از بزرگترین فروشگاه های آنلاین دنیاست که به تنوع محصولات و سرعت در ارسال محصولاتش معروف است. این فروشگاه را می توان جزو قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی نیز دانست. شرکت آمازون در سال ۱۹۹۴ به دست جف بزوس در واشنگتن تأسیس شد و کار خود را با فروش آنلاین کتاب آغاز کرد. پس از آن اقدام به فروش لوازم دیگر به صورت نو یا دست‌ دوم، کرد. امروزه تقریبا قصد خرید هر چیزی که داشته باشید، می توانید آن را در سایت آمازون پیدا کنید. بخشی محصولات موجود در سایت آمازون متعلق به خود این شرکت است و بخشی دیگر از طریق فروشگاه های دیگر تامین می شوند. در حقیقت صاحبین فروشگاه ها می توانند محصولات خود را در سایت آمازون بفروشند.

لوگوی آمازون به گونه ی طراحی شده است که فلش زرد پایین نوشته، طرح لبخند را در ذهن بیننده تداعی می کند. اما با کمی دقت می بینیم که این فلش دارد از حرف a به سمت حرف z اشاره می کند. از آنجایی که حروف الفبای انگلیسی با a شروع شده و به z ختم می شود، در حقیقت این فلش نشان دهنده آن است که هر نوع محصولی از a تا z (از شیر مرغ تا جان آدمیزاد!) در آمازون یافت می شود.

یکی از ویژگی های خوب آمازون تخفیفات خاصی است که برای محصولاتش می گذارد. این تخفیفات گاهی تا ۸۰ درصد هم می رسد. به طور مثال روزهایی مثل Black Friday یا جمعه سیاه می توانید با تخفیفات ۹۰% ای نیز از آمازون خرید کنید.

خرید از آمازون

خرید از آمازون در ایران

آمازون محصولات خود را مستقیما به ایران ارسال نمی کند. برای خرید از آمازون شما باید یک آدرس در خارج از کشور به آمازون اعلام کنید که به این آدرس شیپینگ آدرس گفته می شود (Shipping Address). سپس محصول خود را از طریق دوستان و آشنایانی که در خارج از کشور دارید تحویل بگیرید. برخی از شرکت های واسطه نیز وجود دارند که می توانید ارسال محصول را به آنها بسپارید.

یکی دیگر از چالش های مهم خرید از آمازون در ایران نحوه پرداخت ارزی است. همانطور که می دانید برای خرید از این سایت نمی توانید از پرداخت ریالی استفاده کنید. برای پرداخت ارزی می توانید با تهیه یک مسترکارت مجازی تمامی خریدهای آنلاین ارزی خود را به آسانی انجام دهید.همچنین اگر جزو افرادی هستید که سفرهایی به خارج از کشور دارید و نیاز به پرداخت حضوری ارزی یا استفاده از دستگاه POS یا ATM برای پرداخت های خارج از کشور خود دارید، می توانید به جای مسترکارت مجازی یک مسترکارت مسافرتی تهیه نمایید تا هم بتوانید پرداخت آنلاین انجام دهید و هم در سفرهای خود به جای همراه بردن ارز نقد، به عنوان یک کارت اعتباری ارزی از آن استفاده کنید.

2 دیدگاه ها

 • سهیل

  ممنون از اطلاعات مفیدتون
  من جمعه سیاه سال گذشته قصد خرید داشتم ولی کارت نداشتم نتونستم از اون فرصت استفاده کنم
  امسال با کارتای شما قصد خرید دارم 🙂

  • مانیاکارت (مریم جزایری)

   از نظر شما متشکریم. در خدمتتون هستیم اگر سوالی داشتید با مشاورین مانیاکارت تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید