آیا خرید با مستر کارت در ایران امکان پذیر است؟

توسعه فناوری اطلاعات و بازارهای پولی و بانکی تحول عظیمی در زندگی ایجاد کرده و با گسترش روش‌های بانکداری امكان دسترسي مشتريان به خدمات بانكی نیز تسهیل یافته است. امروزه بانک‌ها و موسسات مالی با ارائه کارت‌های اعتباری به کاربران خود این امکان را می‌دهند از هر نقطه دنیا به راحتی نقل و انتقالات مالی خود را انجام دهند.

یکی از سوالاتی که برای متقاضیان مسترکارت در ایران وجود دارد امکان خرید با مسترکارت در ایران است. مسترکارت یک شبکه پرداخت بین المللی است. به این معنی که اگر شما یک مستر کارت داشته باشید در اکثر کشورهای دنیا میتوانید از آن برای پرداخت های خود استفاده نمایید. اما ایران و چند کشور دیگر توسط شبکه پرداخت مستر کارت پشتیبانی نمی شوند. بنابراین شما نمی توانید از دستگاه های ATM یا POS ایران استفاده نمایید. کاربرد مستر کارت برای ایرانیان، خرید از فروشگاه های آنلاین خارجی و استفاده از آن در سفرهای خارجی می باشد. با تهیه مستر کارت دیگر نیازی به صرف وقت و هزینه برای پیدا کردن و خرید ارز نقد و نگرانی از بابت خطرات احتمالی دزدیده شدن یا گم شدن آن در سفر، نخواهید داشت.

مسترکارت به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا با انجام پرداخت‌های بین المللی با استفاده از مستر کارت تمام خریدهای خود را انجام دهند. پس اگر قصد دارید از طریق فروشگاه‌های آنلاین خارجی، کالایی را خریداری کنید می‌توانید با تهیه مسترکارت مجازی به راحتی این کار را انجام دهید.

خرید با مستر کارت

هنگام خرید از سایت‌های خارجی یا ثبت نام آزمون‌های بین المللی به صفحه پرداخت می‌رسید که نیاز است آن را تکمیل کنید. با مشاهده این صفحه ابتدا در بخش Payment Method روش پرداخت خود را انتخاب کنید. در ادامه از شما سوالاتی پرسیده می‌شود که با توجه به اطلاعات روی کارت می‌توانید به آنها پاسخ دهید. برای مثال براساس این فرم نام دارنده حساب یا Cardholder Name را بنویسید. در فرم‌های دیگر ممکن است این سوال با عناوینی همچون Name on Card ،Account Name  و Billing Name پرسیده شود.

mastercard

در باکس Credit Card Number شماره کارت خود را وارد نمایید. در قسمت Expiration Date تاریخ انقضای کارت که بر روی آن قابل مشاهده است را بنویسید.سپس در Card Security Code کد سه رقمی که با یکی از عناوین CV، card verification value ،CVV2، CVC2 بر روی کارت حک شده، از شما درخواست می‌شود. پس از وارد کردن اطلاعاتی مانند نام کشور و شهر با کلیک بر روی Pay یا Buy  فرآیند خرید را تکمیل کرده و رسید را دریافت نمایید.

مستر کارت در ایران
مستر کارت در ایران

شما با داشتن مسترکارت می‌توانید با ۱۵۰ ارز رایج در جهان خرید نمایید. اگر خرید شما با ارزی غیر از دلار باشد، مستر کارت بابت تبدیل دلار به ارز مورد نظر شما، ۳ درصد هزینه تبدیل ارز کارمزد دریافت می‌کند. این کارمزد در تمامی بانک‌های سراسر جهان جهت خرید با ارزی غیر از ارز رایج کارت صادر شده دریافت می‌شود.

نکته ای که هنگام خرید مستر کارت باید در نظر داشته باشید این است که اگر تنها قصد خرید آنلاین دارید می‌توانید با تهیه مسترکارت مجازی و شارژ آن به میزان موردنظر به آسانی خرید خود را انجام دهید. این نوع مسترکارت به دلیل عدم وجود کارت فیزیکی هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر روش های پرداخت ارزی داشته و همچنین زمان مورد نیاز برای صدور آن بسیار کم و آنی است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین مانیاکارت تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید